Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas
 • Członkiem PTSM może zostać osoba pełnoletnia - obywatel Polski lub cudzoziemiec mający stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, która solidaryzuje się z celami i sposobami działania Towarzystwa. Kandydat na członka PTSM musi pisemnie wyrazić wolę uczestnictwa w pracach PTSM i podporządkowania się wymogom statutu. Wypełniony formularz zgłoszenia członkostwa w…
  Więcej…
Jak samodzielnie dodawać nowe artykuły? PDF Drukuj Email

Aby samodzielnie dodać nowe ogłoszenie/artykuł na stronie internetowej PTSM:

 1. Zarejestruj się na stronie. Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy serwisu mogą dodawać do niego nowe treści.
 2. Zwróć się do administratora strony o nadanie odpowiednich uprawnień.
 3. Zaloguj się na stronie PTSM.
 4. Kliknij na menu "Dodaj artykuł" (w Menu użytkownika)
 5. Podaj tytuł nowego artykułu/ogłoszenia, a w oknie edytora wpisz jego treść. Można przy tym wykorzystywać typowe funkcje formatowania tekstu, dostępne w większości edytorów tekstów (pogrubienia, pochylenia, znaki specjalne itp.). Nie przesadzaj z formatowaniem - najlepiej użyć formatu domyślnego. W przypadku dłuższych tekstów warto po dwóch, trzech początkowych zdaniach wstawić znacznik "Więcej" (przycisk pod oknem edytora). Teksty można też wkleić z zewnętrznego edytora (np. MS Word, OpenOffice) posługując się ikonką oznaczoną literą "W" (Paste from Word) lub (lepiej!) "T" (Paste as plain text).
 6. Możliwe jest dodawanie grafiki do tekstu. Służy do tego ikona "Insert/Edit image". Po jej kliknięciu wyświetlane jest dodatkowe okno, które pozwala m.in. na wczytanie grafiki na serwer ("upload").
 7. Każdy tekst musi zostać przypisany do odpowiedniej sekcji i kategorii (do wyboru z rozwijanych list poniżej okna edytora).
 8. Należy zdecydować o "Poziomie dostępu", tzn. czy dany tekst ma być dostępny dla wszystkich, czy tylko dla zarejestrowanych użytkowników strony.
 9. Dodatkowo w polach "Metadane" i "Słowa kluczowe" można opisać dodawany artykuł, co ułatwi wyszukiwarkom internetowym jego zindeksowanie.
 10. Koniecznie należy zapisać dodawany tekst klikając na ikonę "Zapisz" obok tytułu artykułu.

Wszystkie teksty dodane w powyższy sposób pojawią się na stronie PTSM po ich zatwierdzeniu przez administratora.

 

 

 
Copyright © 2020 Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Start F.A.Q. Strona www Jak samodzielnie dodawać nowe artykuły?