Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas
  • Uprzejmie przypominamy, że 18 lutego upływa termin rejestracji na VI Konferencję Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas oraz towarzyszące jej warsztaty tematyczne, które odbędą się w dniach 22 – 26 kwietnia 2018 roku w Miedzeszynie k. Warszawy. Podczas sympozjum będzie można wysłuchać cyklu wykładów wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy, którzy przedstawią…
    Więcej…
Jak umieścić manuskrypt w bazie publikacji? PDF Drukuj Email

Niektóre wydawnictwa (np. Elsevier) pozostawiają autorom, którzy opublikowali wyniki swoich prac w jednym z ich czasopism, prawo do zamieszczenia w Internecie manuskryptu danej pracy (ale nie ostatecznej wersji publikacji!). Skorzystanie z tej możliwości może ułatwić osobom zainteresowanym danym tematem dotarcie do tekstu, a autorowi zapewnić większą ilość cytowań.

Dlatego zachęcamy do zamieszczania manuskryptów prac opisujących wykorzystanie spektrometrii mas w naszej bazie publikacji. W  tym celu manuskrypt należy zapisać w formacie pdf, a następnie umieścić ten plik w naszym Repozytorium w dziale "Materiały naukowe : Manuskrypty". Kolejnym krokiem powinno być dodanie wpisu do naszej bazy. Należy postępować w sposób opisany tutaj, wskazując Sekcję "Materiały szkoleniowe" i Kategorię "Publikacje - baza pdf". W pole "Tytuł" należy wpisać tytuł artykułu, a w okienku edytora tekstu zamieścić pełne dane bibliograficzne w formacie: Tytuł, autorzy, nazwa czasopisma, wolumin (rok wydania) strony, DOI. Wskazane jest też podanie linku do strony wydawcy zawierającej opublikowany artykuł. Prosimy wykorzystać wcześniejsze wpisy w bazie jako wzór. W razie trudności, prosimy o przesłanie manuskryptu i pełnych danych bibliograficznych na adres administratora strony.

Niestety, niektórzy wydawcy (np. Wiley) nie zezwalają na publikację w internecie manuskryptów prac opublikowanych w ich czasopismach. Przed zamieszczeniem wpisu w Repozytorium i bazie prosimy więc o upewnienie się, czy dane czasopismo dopuszcza taką formę rozpowszechniania wyników.

Tutaj opisane są szczegółowo prawa autorów prac opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier do zamieszczania manuskryptów w Internecie.

 
Copyright © 2020 Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Start F.A.Q. Strona www Jak umieścić manuskrypt w bazie publikacji?