Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas
Kurs Spektrometrii Mas, 25-26.05.2014 PDF Drukuj Email
Kurs Spektrometrii Mas odbędzie się w dniach 25-26 maja 2014 r. w hotelu "Trzebnica", jako impreza dydaktyczna towarzysząca 4. Konferencji Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas.

Kurs stanowi cykl dziesięciu wykładów (z możliwością wyboru trzech z sześciu wykładów specjalistycznych) oraz praktycznych zajęć z interpretacji widm masowych. Celem Kursu jest zapoznanie uczestników w przystępny sposób z podstawami spektrometrii mas oraz z przykładami jej praktycznego zastosowania. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku polskim, przez doświadczonych wykładowców, będących kierownikami laboratoriów lub zespołów badawczych zajmujących się różnymi aspektami spektrometrii mas. Streszczenia wykładów zamieszczono tutaj.

Pierwsza część Kursu jest adresowana do osób niezaawansowanych i pragnących szybko zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do wykorzystania technik spektrometrii mas do rozwiązywania różnorodnych problemów naukowych oraz praktycznych zastosowań technicznych. Druga część obejmuje wykłady do wyboru poświęcone specjalistycznym zastosowaniom spektrometrii mas oraz warsztaty z zakresu interpretacji widm masowych. Wstępny program Kursu zamieszczono tutaj.

Zapraszamy do udziału w Kursie zarówno studentów i pracowników naukowych, jak i pracowników firm farmaceutycznych oraz laboratoriów technologicznych i analitycznych. Zdobyta podczas Kursu wiedza i umiejętności będą szczególnie przydatne osobom zajmującym się analityką medyczną, biotechnologią, biochemią i kryminalistyką, które zamierzają wykorzystać spektrometrię mas do jakościowej i ilościowej analizy różnych substancji. Uczestnicy Kursu będą mieli okazję do nawiązania kontaktów z ekspertami z dziedziny spektrometrii mas oraz podjęcia współpracy naukowej lub usługowej z wiodącymi laboratoriami spektrometrii mas w Polsce. Po kursie uczestnicy będą dysponowali wiedzą pozwalającą na zrozumienie i dyskutowanie prezentacji naukowych przedstawionych na IV Konferencji Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas. Uczestnicy otrzymają wydrukowane materiały do wykładów oraz certyfikaty ukończenia szkolenia.

Koszt udziału w kursie wynosi 300 zł (dla uczestników Konferencji 200 zł). Opłata obejmuje koszty wynajęcia sal wykładowych, jeden nocleg i posiłki w czasie trwania kursu oraz materiały szkoleniowe.

Kurs zapewnia wysoki poziom merytoryczny przekazywanej wiedzy przy wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Zgłoś się już teraz - ilość miejsc jest ograniczona!

Zbigniew Szewczuk

Koordynator Kursu

 
Copyright © 2018 Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla templates
Start Konferencje i szkolenia Kurs Spektrometrii Mas, 25-26.05.2014